História

História maľovania v našej rodine

siaha až do doby Rakúsko - Uhorska roku 1910 kedy začínal vykonávať ako prvý náš pradedko Ľudevít Drapčať. Jeden z jeho synov náš starý otec Ján Drapčať ako 20-ročný sa taktiež vyučil ako maliar-natierač v roku 1955 a začal pôsobiť v maľovaní pre OSP, okresný podnik Levice. Pôsobil tam ako hlavný majster pre Československo. Maliara robil až do svojich 65 rokov.  V roku 2013, 3. septembra umrel ako 79 ročný.

Maliari erbNa pamiatku nášho starého otca sme vyrobili rodinný erb, ktorý znázorňuje náš remeselnícky rod

 

Vysvetlenie:

Štetce sú symbolom maliarskeho remesla, ktoré vykonávame už niekoľko generácii v rode. Levia hlava je symbolom mesta Levice, z ktorého okolia pochádza Náš rod, levia laba je čiastočným hovoriacim znamením (pazúry - po česky drápy = priezvisko Drapčať). Červený štít s tromi striebornými štítkami je znamením maliarskeho cechu a remeselníkov.

Starý otec zrealizoval tisícky stavieb po celom Československu, ako napr. v Prahe, Brne, Košiciach, Bratislave a v iných mestách. Neskôr sa k nemu pridal aj brat Ladislav, s ktorým pracoval na OSP Levice ako majster. Získali veľké množstvo vyznamenaní a diplomov. Starý otec má 3 synov – Ján, Tibor a Gabriel, z ktorých všetci sú vyučení maliari a tiež pôsobili na OSP Levice. Dvaja z bratov pracujú v Leviciach dodnes ako maliari.

Najmladší zo synov, Gabriel, začal podnikať s maliarskymi prácami od 90tych rokov, získal si mnoho zákazníkov po celom Levickom okrese, postupne začal pôsobiť aj v Nitre a v Bratislave. Ako jediný používa dokonalé maliarske techniky ako reštaurovanie historických náterov a imitácie dreva a mramoru. Jeho špičkové kvality sú známe v Maďarsku, Nemecku, Francúzsku, Česku, Belgicku a Holandsku. A práve v Holandsku pôsobí už 12 rokov, kde aj žije.

Gabriel má dvoch synov - Gabriela ml. a Petra. Obidvaja sa vyučili ako maliari a po skončení učňovských škôl začali tiež podnikať v maliarskych prácach.

Peter, ako mladší, podniká v Leviciach ako maliar. Svoje služby rozšíril o maľovanie abstraktných obrazov.

Starší syn - Gabriel Drapčať ml. začal ponúkať svoje služby v Nitre a Bratislave. Práve v Bratislave sa

Garancia kvalityusadil so svojou rodinou, kde ponúka maliarske práce už 17 rokov. Maľovanie sme začali taktiež ponúkať i v Prahe a Brne. Ponúkame tie najmodernejšie techniky maliarskych služieb pre širokú verejnosť.

Získali sme veľké množstvo zákazníkov vďaka vysokej kvalite, ktorú vykonávame. Už 10 rokov ponúkame popri maľovaní aj upratovacie práce ako doplnkovú službu súvisiacu s maľovaním.


Gabriel ako zakladateľ Bratislavskej spoločnosti COMPANY COLOR s.r.o.  má dve deti – Vanessku a Alexa. Verí, že jeho deti budú pokračovať v rodinnej tradícií a budú tak šíriť dobré meno po ďalšie generácie.

 

V našej maliarskej firme pôsobia väčšinou rodinní príslušníci. Podmienkou zamestnania našich zamestnancov sú spolahlivosť, čestnosť, príjemné vystupovanie, bezúhonnosť, diskrétnosť a 100% pracovná skúsenosť.

 

Veríme, že sme Vás presvedčili o našich kvalitách.
Kvalitnemalovanie.sk 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info